Blog | MOTOR-LAND Motocykle, skutery, quady, rowery

Blog

Stalowy rower do bikepackingu, czyli Marin Pine Mountain 1

Na świecie można zaobserwować różne są oblicza bikepackingu. Niektórzy decydują się na gravela do połykania kilometrów w pozycji pleców przypominającej precla. Tam niestety bagaż to wersja ultralight i minimum. Drudzy zaś nigdzie się nie śpieszą i sama jazda z cyklu slow life jest ekspresją samą w sobie.

Dowiedz się więcej

Gravel stalowy czy aluminiowy – oto jest pytanie 2

Z pozoru dwa bardzo podobne do siebie rowery, a tak wiele je dzieli. Jeśli ktoś popatrzy na specyfikację Marina Nicasio oraz Gestalta to mógłby pomyśleć, że to te same rowery, które różnią się materiałem wykonania ramy. Paradoksalnie w praktyce niewłaściwy wybór pomiędzy tymi dwoma rowerami może mieć spore znaczenie w późniejszym użytkowaniu. Ba – może nawet dostarczyć masy niepotrzebnych rozczarowań. Dlatego wzięliśmy dzisiaj na warsztat te dwie maszyny otwierające cenowo każdą z kategorii.

Dowiedz się więcej

Rower na lata dla szybko rosnącego nastolatka, czyli Marin Fairfax w małej ramie 3

Czy naprawdę Twoje dziecko/nastolatek potrzebuje zawsze roweru górskiego? Utarła się już taka dziwna tradycja, że dziecku kupuje się rower MTB – nawet jeśli mieszka się w mieście płaskim jak naleśnik. Ale prawdopodobnie pomyślisz, że przecież dziecko jak będzie chciało pojechać do lasu z kolegami to co mam mu wybrać? A jednak istnieją ciekawe, lekkie i tanie alternatywy, które lepiej się sprawdzą.

Dowiedz się więcej

Benelli TRK 702 - Sensacyjny triumf we Włoszech, Również Polski Rynek Rzutuje Obiecująco! 4

Benelli TRK 702 – Sensacyjny triumf we Włoszech, Również Polski Rynek Rzutuje Obiecująco! Niech nasze ekscytujące informacje o modelu Benelli TRK 702 staną się dla Was źródłem niekończącej się fascynacji. Ten motocykl odniósł niezwykły sukces we Włoszech, co stanowi prawdziwy przełom. W zaledwie jeden miesiąc od premiery zarejestrowano ponad 1 000 egzemplarzy, czyniąc TRK 702 najlepiej sprzedającym się motocyklem na włoskim rynku we wrześniu. Aktualnie, już teraz, ten model znalazł się w czołowej trzydziestce rankingu motocykli na cały rok 2023. To osiągnięcie wzbudza w nas przekonanie, że TRK 702/X będzie kontynuować ten niezwykły sukces również na polskim rynku. Jesteśmy pewni, że Benelli TRK 702/X oferuje wszystkie cechy i jakość, które spełniają oczekiwania motocyklistów w całej Europie. Dzięki oszałamiającemu sukcesowi we Włoszech, mamy pewność, że Benelli TRK 702/X z łatwością powtórzy ten wyczyn również na polskim rynku. Zaintrygowani tym fenomenem? Oto kilka interesujących filmów, potwierdzających, że Benelli…

Dowiedz się więcej

Prawdziwy rower górski dla dziecka, czyli Marin San Quentin Junior 6

Prawdziwy rower górski dla dziecka, czyli Marin San Quentin Junior Dlaczego prawie żaden producent nie tworzy prawdziwych rowerów górskich dla 6 latków i lekko starszych dzieci? Przecież takie dzieciaki mają jeszcze więcej odwagi do pokonywania swoich granic i w lot chwytają technikę jazdy. Ale spokojnie – na szczęście jest Marin ze swoimi San Quentinami w kole 20 i 24. Tu każdy fragment projektu powstaje w myśl zasady, że to nie jest rower dla dziecka tylko dla mniejszego zawodnika. A to odmienia kompletnie optykę patrzenie na cały proces tworzenia. Matt Cipes – manager produktów górskich w Marin Bikes, tworząc tę drugą generację San Quentinów juniorów, wczuł się jakby te rowery miału mu służyć gdy sam miał 120cm wzrostu. Ale po kolei Dlaczego większość producentów traktuje rowery dziecięce po macoszemu? Przyczyn jest kilka: Stworzenie odpowiedniego projektu trwa, a czas to pieniądz. To ile czasu poświęcisz na przygotowanie konkretnego…

Dowiedz się więcej

rower gravel marin dsx gravel z płaską kierownicą

Przecież to bez sensu, żeby tworzyć niszę w niszy i uprawiać takie słowotwórstwo. Przecież gravel to gravel. A jak wsadzi mu się płaską kierownicę to jest już to fitness z grubymi oponami więc po co tworzyć dodatkową teorię. No nie do końca jest tak, że jest to nisza w niszy. Gravele skutecznie zabiły rynek tanich szos i częstokroć na ustawkach szosowych zobaczyć możesz modele gravelowe z oponami szosowymi. I to nie jest żadne odkrycie.

Dowiedz się więcej

5 cech geometrii Down country w rowerze górskim, czyli Team Marin we własnej osobie. 7

Doczekaliśmy czasów, że wszystko musi mieć swoją opisaną kategorię, by łatwiej było zrozumieć z czym ma się do czynienia. Utarło się, że jeśli mamy rowery górskie ze sztywną ramą to określa się je jako: ATB, XC, Trail i Enduro. Ale od niedawna pojawiła się kategoria downcountry. I co to w ogóle jest? Jak wszystkie pozostałe można łatwo przyporządkować do konkretnych zakresów poprzez skok amortyzatora i geometrię ramy tak downcountry to takie słowotwórstwo? Otóż nie. I dzisiaj o tym

Dowiedz się więcej

idealny rower miejski marin bikes

Czy wiesz, że większość produktów na rynku z kategorii rowerów miejskich to najtańsze chińskie ramy z katalogów, dla których „producenci” wyprodukowali wyłącznie naklejki ze swoim logo i „zaprojektowali” malowanie. Choć z tym projektowaniem też bym nie przesadzał. Często ogranicza się to do kliknięcia w jakiś neutralny i podstawowy kolor z palety barw i tyle. Dlatego też tak dużo rowerów na mieście nie różni się prawie niczym.

Dowiedz się więcej

Rowery Fitness

Wyobraź sobie, że możesz wziąć dowolnego: gravela, szosówkę, krosówkę i zostawić w nim tylko to, co będzie się idealnie nadawało do szybkiej jazdy po mieście. I teraz najlepsze – to nie jest fantasmagoria, bo takie rowery już istnieją i o nich będzie dzisiejszy wpis.

Dowiedz się więcej

Lekki rower elektryczny na większość okazji, czyli Marin Sausalito 1 8

Czy naprawdę lekkie rowery elektryczne muszą kosztować dzisiaj majątek? A co jeśli bym Ci powiedział, że taki rower może oscylować w granicach 10tys złotych i być wszechstronnym sprzętem. Poznaj Marina Sausalito 1, który odpowiada potrzebom większości rowerzystów szukającym zwinnego, lekkiego i taniego elektryka.

Dowiedz się więcej

10/111
X