Archiwum kategorii: Marin

Esencja funu – Marin Rift Zone 27.5 1

Czy rower może mieć w DNA wygrawerowane hasło MADE FOR FUN? Owszem. Nie czyni tego jednak napis na ramie, a możliwości jakie on daje jadącemu. Jeśli te zostaną połączone z odpowiednimi umiejętnościami to można z łatwością spodziewać się mieszanki wybuchowej. I to pokazują asy polskiej sceny rowerowej.

Czytaj dalej

Idealny rower dla kuriera – Marin Presidio 1 2

Kiedyś jak widziało się na mieście kuriera rowerowego to prawdopodobnie przecinał korki na „ostrym kole”, które z czasem przebiło się do rowerowego mainstreamu. Dziś kurier rowerowy w znacznej mierze kojarzy się z osobą, która w dużym mieście dostarcza posiłki poprzez jedną z popularnych aplikacji. Patrząc na Marina Presidio 1 można pomyśleć, że jest to idealny rower dla takiego rodzaju kolarstwa. Dlaczego?

Czytaj dalej

Rower o dwóch twarzach – Marin Nicasio 3

Wszystkie gravelowe fora zazwyczaj rozpala jedna zasadnicza kwestia – jakie opony maksymalnie wejdą do ramy. Wszakże gravel w pierwszej kolejności tym odróżnia się od szosy, że jego przestrzeń w tylnych widełkach i widelcu jest znacznie większa. Tym samym pozwala na nadzwyczajne modyfikacje w tym obszarze, a co za tym idzie posiadacz takiego roweru może dokonywać licznych zmian w poszukiwaniu swego absolutu.

Czytaj dalej

marin gestalt x10 marin bikes gravel mictoshift advent marin bikes

„Tak abstrakcyjnego napędu nie spotkasz w żadnym rowerze gravelowym” – odważne stwierdzenie, można by pomyśleć. Początkowo można było przypuszczać, że product managerowie Marina pojechali po bandzie i chcieli zobaczyć, czy to w ogóle będzie chciało działać. I jak się okazuje – działa i to zaskakująco precyzyjnie.

Czytaj dalej

Marin Eldridge Grade 1 2022 rekreacyjny rower terenowy marin bikes motor-land

W czasach coraz dłuższych rowerów o fantastycznych właściwościach zjazdowych osoba szukająca roweru górskiego do codziennej jazdy może czuć się pogubiona. W końcu Polska w 91% to płaski kraj, w którym gór jest naprawdę mało, a rowery górskie kupuje się zazwyczaj do jazdy po okolicznych lasach, wsiach i łąkach. I czy do tego potrzebny nam jest rower o wyczynowej geometrii tzw. progresywnej

Czytaj dalej

Międzynarodowa akcja serwisowa Marin Bikes na wymianę suportów w określonych rowerach 4

Marin przywołuje 20 modeli hardtaila sprzedanych między sierpniem 2020 r. a kwietniem 2021 r. z powodu problemów z suportem.

Czytaj dalej

Rowery crossowe Marin San Rafael i San Anselmo 5

W polskich sklepach segment rowerów crossowych stanowi niebywały trzon sprzedaży. Wszystko za sprawą ich ponadczasowej uniwersalności, która od razu rzuca się w oczy. Praktycznie każdy widząc taki rower od razu wie do czego może on służyć: jazda po leśnych i szutrowych drogach oraz po mieście w rekreacyjnym stylu. Żadnego ścigania, żadnych wyczynowych podjazdów – po prostu pokonywanie kilometrów z uśmiechem na twarzy. Czy może być lepsza definicja dla hasła MADE FOR FUN?

Czytaj dalej

Charakterystyka zawieszenia MultiTrac w rowerach Marin Bikes | Anti-rise | Anti-squat 6

Marin w sezonie 2017 wsadził kij w mrowisko. Do hermetycznego świata rowerów zawieszonych w cenach przekraczających 10 000zł wprowadził rower Hawk Hill, który na tamte czasy kosztował niecałe 6000 zł. A to była tylko przygrywka, do wprowadzenia w kolejnych sezonach bardzo szerokiej gamy takich rowerów, we wszystkich rozmiarach kół i różnym skoku. Każdy z nich oparty jest o taki sam rodzaj zawieszenia – MultiTrac.

Czytaj dalej

marin dsx

MARIN DSX – Gravel z płaską kierownicą czy jednak sztywne MTB? Echo po hejcie jaki poleciał ze strony gravelowych purystów w kierunku DSX’a jeszcze nie umilkło. By nie traktować tego roweru jako prowokację przyjrzyjmy się tej konstrukcji z bliska i zastanówmy się czym on tak naprawdę jest: fitnessem, gravelem z płaską kierownicą, a może powrotem do korzeni kolarstwa MTB?

Czytaj dalej

team marin rower mtb motor-land marin bikes

A gdyby tak rzucić wszystko i pojechać w góry? Ale tak na cały dzień i zaliczyć te szczyty, które dotychczas pokonywane były w butach turystycznych. Albo lepiej – wyskoczyć na kilka dni, na ultramaraton rowerowy i zresetować swój mózg pokonując ciągiem kilkaset kilometrów? Nasi dzisiejsi goście, z którymi porozmawiałem czynią jedno i drugie za pośrednictwem Team Marin’a.

Czytaj dalej

10/24