Czy warto dopłacać do droższego gravela? Różnice w technologiach produkcji rowerów
Często w ofercie większości producentów możesz znaleźć na pozór bardzo podobne do siebie rowery, które różnią się głównie ceną. Jeśli patrzysz na rower wyłącznie od strony osprzętu w nim użytego to tak może to wyglądać. Weźmy dziś na warsztat dwie konstrukcje z jednej stajni i obadajmy różnice.
Co zrobić gdy jesteś pomiędzy rozmiarami rowerów w tabeli producenta? Rowery z barankiem oraz miejskie
Co zrobić gdy jesteś pomiędzy rozmiarami rowerów w tabeli producenta? Rowery z barankiem oraz miejskie. Jeśli szukając roweru przeszły Ci przez myśl takie pytania: Jaki rozmiar ramy wybrać w rowerze X? Który rozmiar ramy rowerowej będzie dla mnie najlepszy? Jak dobrze się pomierzyć przed zakupem roweru? To ten wpis jest dedykowany wszystkim osobom, które spędzają wiele godzin na pragmatycznym przeszukiwaniu internetu w celu znalezienia idealnego roweru dla siebie. No dobrze, ale jeśli już masz upatrzony swój przyszły rower i planujesz go zakupić wysyłkowo i nie wiesz, który wybrać by potem nie żałować, to ja Cię dobrze rozumiem. Zawsze możesz spytać na forach o rozmiary na jakich kto jeździ; spróbować się przymierzyć na czyimś (jeśli nie masz sklepu z daną marką w swojej okolicy) lub też dobrze się pomierzyć. I po to dzisiaj jest ten wpis. tu mamy przykład za małej ramy DSXa względem użytkownika Klasyczny przykład…
Apollo RXF. Gama pit bike dla najmłodszych, która rośnie wraz z kierowcą
Późna jesień, ciepła zima i wczesna wiosna – tak powinny się nazywać pory roku, w których polscy motocykliści off-roadowi czują się najlepiej. Oczywiście żartuję, prawdziwi miłośnicy przygód w terenie, nie rozróżniają pór roku. Dla nich sezon trwa 12 miesięcy. Tylko co zrobić z nami wszystkimi, którzy większą część czasu spędzamy na asfalcie? No tak pora się ubrudzić…
Gravele z prostą kierownicą – przegląd rynku
Gravele z prostą kierownicą – przegląd rynku Jeszcze kilka lat temu ktoś by pomyślał, że hasło „gravel z płaską kierownicą” ociera się o opary absurdu. Przecież jest to sekcja zarezerwowana wyłącznie dla rowerów z kierownicą typu baranek = takiej szosy na sterydach. Zresztą w 2015 roku tak samo mówiono o gravelach. Dzisiaj już wiemy, że Polacy pokochali ten segment rynku, bo jak się okazuje baranek nie jest dla każdego . Patrząc z perspektywy potencjalnego wyboru idealnej maszyny możemy dostać pewnego rodzaju mentliku. I właśnie dlatego czytasz ten wpis, aby znacznie łatwiej było Ci dokonać wyboru pośród licznych modeli jakie znajdziesz w naszej ofercie . Marin DSX Ten akronim to Dual Sport (czyli rowery krosowe) oraz X, czyli pojedynczy X = jedna zębatka z przodu. W efekcie końcowym Marin tworząc te rowery dokonał syntezy wszystkich potrzeb: Prostota obsługi płaskiej kierownicy Sztywny lekki widelec (poza DSX FS) Agresywne opony…
Stalowy rower do bikepackingu, czyli Marin Pine Mountain
Na świecie można zaobserwować różne są oblicza bikepackingu. Niektórzy decydują się na gravela do połykania kilometrów w pozycji pleców przypominającej precla. Tam niestety bagaż to wersja ultralight i minimum. Drudzy zaś nigdzie się nie śpieszą i sama jazda z cyklu slow life jest ekspresją samą w sobie.