KYMCO Agility 16+ w wersji 50 czy 125 cm3? | MOTOR-LAND
agility 16+ 50 125 skuter motorower kymco motor-land
Foto: KYMCO.IT

W świecie skuterów, Kymco odgrywa kluczową rolę. O tym producencie z Tajwanu powiedziano już wiele oraz wiele napisano. W szerokiej gamie, oferowanych przez Kymco pojazdów, prym wiodą skutery. Wśród nich hitem sprzedaży jest Kymco Agility 16+ w wersji 50, jak i 125 cm3. Są to wersje bliźniacze jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, a różnią się jedynie pojemnością silnika. Który z nich wybrać? Który jest idealny dla Ciebie? Zapoznaj się z poniższym tekstem i zdecyduj sam!

agility 16+ 50 125 skuter motorower kymco motor-land
Agility 16+ 50 | Foto: KYMCO.IT
agility 16+ 50 125 skuter motorower kymco motor-land
Agility 16+ 125 | Foto: KYMCO.IT

W mojej opinii, najistotniejsze jest to, aby ustalić do czego będzie Ci potrzebny skuter? Czy będziesz jeździł sam, czy z pasażerem? Czy posiadasz odpowiednie uprawnienia do prowadzenia danej kategorii skutera?

Agility 16+ to skuter o dużych, jak na swoją kategorię, rozmiarach. Posiada płaską podłogę, na której możesz położyć siatkę z zakupami, czy też inny bagaż oraz dodatkowo zabezpieczyć go, zaczepiając o haczyk w panelu przednim, pod wyświetlaczem prędkościomierza. Jest to rozwiązanie wygodne jeśli zaczynasz przygodę ze skuterami, a także jeżeli często schodzisz/wchodzisz na skuter i nie chce Ci się przerzucać ciągle nogi przez wypukły tunel środkowy. Osobiście lubię to rozwiązanie i wolę jeździć skuterami, które mają płaską podłogę, gdyż dają najwięcej wygody podczas codziennych dojazdów do pracy. Docenią to rozwiązanie również kurierzy, dostawcy, a przede wszystkim osoby starsze, z ograniczonymi zdolnościami ruchowymi.

agility 16+ 50 125 skuter motorower kymco motor-land
Foto: KYMCO.IT

Kolejnym plusem Agility 16+ jest wlew paliwa, który umieszczony jest w panelu przednim, przed Twoimi kolanami. Dlaczego? Przede wszystkim, w odróżnieniu od skuterów, które mają wlew paliwa pod kanapą, nie zalejesz podczas tankowania benzyny, rzeczy w schowku. Ewentualny nadmiar paliwa spadnie na podłogę, na której trzymasz swoje stopy. Łatwiejsze jest czyszczenie zabrudzeń na zewnątrz niż pozbycie się zapachu paliwa ze schowka, w którym przewozimy różne rzeczy.

agility 16+ 50 125 skuter motorower kymco motor-land
Foto: KYMCO.IT
Należy wspomnieć, że ciekawym pomysłem jest umieszczenie pod kierownicą, w niewielkim schowku, miejsca na podłączenie ładowarki do smartfona, czy też nawigacji. Ułatwić to może poruszanie się po nieznanym terenie, czy po prostu utrzymanie kontaktu z innymi. Zdarzało mi się ładować w ten sposób również interkom. Jest to super rozwiązanie, które w świecie technologii i komunikacji, ratuje nas od niepotrzebnego stresu i braku kontaktu z innymi ludźmi.
agility 16+ 50 125 skuter motorower kymco motor-land
Foto: KYMCO.IT

W standardowym wyposażeniu skutera otrzymujesz kufer centralny cenionej marki SHAD, o pojemności 35L. Inaczej ujmując tę wartość, zmieścisz tam plecak, kask integralny, czy też kilka porcji jedzenia na wynos. Kufer jest bardzo przydatny gdy jedziemy do pracy, na wycieczkę, jak również podczas gorszej pogody. Możemy wówczas zabezpieczyć nasze rzeczy przed deszczem. Wraz z dodatkowym schowkiem pod kanapą kufer powiększa zdolności przewozowe Agility 16+.

agility 16+ 50 125 skuter motorower kymco motor-land
Foto: KYMCO.IT

Wprawne oko dostrzeże też, że Agility 16+ posiada duże 16 calowe koła z przodu i 14 calowe koła z tyłu. Co to oznacza? Jednym słowem rozwiązanie to zwiększa komfort naszej podróży. Wszelkie nierówności (wyboje, dziury, doły) są lepiej pokonywane na większych kołach. W porównaniu do skuterów na 10, czy 12 calowych kolach różnica jest odczuwalna na korzyść Agility 16+.

agility 16+ 50 125 skuter motorower kymco motor-land
Foto: KYMCO.IT

Skutery są częstym wyborem jako alternatywa dla samochodu. Oszczędności z tego tytułu są bardzo duże. Agility 16+ spala pomiędzy 2,5 a 3,3 l paliwa na 100 km, w zależności od stylu jazdy. Przeciętny samochód zadowala się w mieście między 7 a 10 l paliwa na 100 km. Jeżeli jeździmy sporo to rachunki w skali miesiąca skłaniają do rozważenia wyboru skutera jako alternatywy dla auta. Zatrzymamy dodatkowe kilkaset złotych w kieszenie, a zyskujemy radość z jazdy , unikanie korków oraz brak opłat za parkowanie – skuter można zaparkować praktycznie wszędzie! Nie bez znaczenia w ostatnim czasie miały też kwestie zdrowotne. Część z nas wybrała poruszanie się niezależnymi środkami transportu. Dają one bez wątpienia większe poczucie bezpieczeństwa niż transport zbiorowy.

agility 16+ 50 125 skuter motorower kymco motor-land
Foto: KYMCO.IT
Z punktu widzenia prawnego, skuter o pojemności skokowej silnika 50 cm3 to motorower, zaś skuter o pojemności 125 cm3 to motocykl. Kto więc może jeździć motorowerem, a kto motocyklem? Motorowerem możesz jeździć, jeżeli przed 19 stycznia 2013 roku miałeś skończone 18 lat ( jest to efekt ustawy z 1995 roku). Osoby młodsze muszą przynajmniej posiadać prawo jazdy AM (dawna karta motorowerowa) lub inne prawo jazdy, np. A1, B. Ustawodawca utrudnił więc dostęp do motorowerów dla osób młodych, co sprawiło, że często po uzyskaniu dopiero prawa jazdy B (a nie jak dawniej pełnoletności) wsiadają na motorower. Z kolei motocyklem (do 15 KM mocy i 125 cm3) możemy poruszać się jeżeli posiadamy prawo jazdy kat. B od minimum 3 lat lub co najmniej kategorię A1.
agility 16+ 50 125 skuter motorower kymco motor-land
Foto: KYMCO.IT

Często nasi klienci zadają pytania o naukę jazdy. Jedna rada dla początkujących: nie bójcie się i zaczynajcie od najlżejszych skuterów. Jazda nie jest trudna. Skuter posiada skrzynię automatyczną, a więc dysponujemy jedynie gazem w prawej manetce oraz hamulcami. Nie ma konieczności zmiany biegów, co sprawia, że możemy łatwo nauczyć się jazdy skuterem. A na rozpoczęcie nauki nigdy nie jest za późno. Rekordzista, który kupował u nas skuter 50 cm3 miał 82 lata i używał skutera do dojazdów na działkę. Tak więc dla chcącego nic trudnego! Agility 16+ czekają na Was w salonach Kymco w całej Polsce. Przymierzcie się do nich i dokonajcie wyboru. A Ty, który wybierasz: 50, czy 125 cm3?

Zapraszamy do odwiedzenia strony KYMCO Polska oraz do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Tekst: Paweł Patulski
Zdjęcia: KYMCO.IT

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X