Benelli Week 2021 – wspaniała okazja do celebrowania 110. Rocznicy powstania Benelli! | MOTOR-LAND

Benelli Week 2021 – wspaniała okazja do celebrowania 110. Rocznicy powstania marki Benelli!

benelli week 2020

Od 13 do 19 września 2021 odbędzie się w Pesaro Benelli Week 2021 – impreza organizowana cyklicznie przez Benelli, upamiętniająca legendę marki oraz jej wiernych fanów. Organizatorem wydarzenia są stowarzyszenia Registro Storico Benelli, Motoclub Tonino Benelli oraz przedsiębiorstwo Benelli Q.J.. Wydarzenie to zrzesza sympatyków nie tylko marki z Pesaro, ale również innych marek motocyklowych.

 W tym roku przypada, szczególna – 110. Rocznica założenia Casa del Leoncino, zakładu, który został stworzony w 1911 roku w Pesaro przez sześciu braci Benelli: Giuseppe, Giovanniego, Filippo, Francesco, Domenico i Antonio (zwanego także „Tonino”). Jest to świetna okazja aby poznać historię, która stała się legendą. Dzięki bogatemu programowi, przepięknym motocyklowym wycieczkom po regionie Marche, bogatym w architektoniczne zabytki oraz liczne muzea, będziecie mogli poznać piękno i kulturę Włoch oraz rozkoszować się widokiem historycznych modeli Benelli.

benelli week 2020

Podczas zwiedzania włoskich miejscowości, takich jak: Jesi, Saltara, San Leo, Pesaro i Urbino, będziecie mieli okazję poznać piękno krajobrazu oraz bogatą historię tych miast. Podczas trwania Benelli Week 2021 będą dostępne o wyznaczonych godzinach wycieczki z przewodnikiem po wybranych muzeach regionu. Wszystko to odbędzie się z zachowaniem zasad sanitarnych, obowiązujących przy COVID-19.

benelli week 2020

Na zakończenie, w niedzielę 19 września, przewidziany jest „Benelli Day” – impreza poświęcona 110-leciu marki z Pesaro. Wydarzenie będzie miało miejsce w historycznej Villa Caprile, XVIII-wiecznym pałacu, otoczonym 25 hektarowym parkiem z ogrodem w stylu włoskim, położonym na górze San Bartolo, z której rozpościera się przepiękny widok na Pesaro i okolicę. Po tym wydarzeniu nastąpi wspólna przejażdżka wzgórzami okalającymi Pesaro, zakończona nad brzegiem Adriatyku. Szczegółowy plan wydarzenia będzie dostępny na stronie internetowej oraz na profilu Facebook Benelli Polska.

benelli week 2020

Zgodnie z rozporządzeniem włoskiego Ministerstwa Zdrowia, do wzięcia udziału w obchodach Benelli Week 2021 będzie niezbędne okazanie dowodu szczepienia przeciwko COVID-19 lub negatywnego wyniku testu na COVID-19, wykonanego nie później niż 48h przed imprezą. Ponadto, uczestnicy wydarzenia muszą być wyposażeni w maseczki oraz zachowywać dystans 1 metra na przestrzeni otwartej.

Jako przedsmak zapraszamy do obejrzenia filmu o tym jak to wyglądało podczas Benelli Week 2020!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X