Dell'orto - włoscy spece od motosportu | MOTOR-LAND

Dell'orto - włoscy spece od motosportu

dell'orto wloskie czesci do motosportu motocykli motor-land

Dell’Orto to włoska firma z siedzibą w Cabiate. Jej specjalizującją jest budowa gaźników i elektronicznych układów wtryskowych. Firma powstała w 1933 roku jako „Società anonima Gaetano Dell’Orto e figli” (Gaetano Dell’Orto and Sons), lecz w rzeczywistości została założona tylko przez synów Gaetano, Luigiego Piero i Giuseppe. Ich pierwszą produkcją były gaźniki do motocykli. Tuż przed drugą wojną światową firma rozpoczęła produkcję gaźników z aluminiowym korpusem do wyścigów wyczynowych. W drugiej generacji Dell’Orto, pod koniec lat 60 firma rozpoczęła produkcję gaźników OEM dla grupy Fiat, a także innych producentów włoskich i zagranicznych wchodząc na rynki Fiński i Belgijski.

Pod koniec lat osiemdziesiątych, pod nadzorem Luigiego Dell’Orto (syna Gaetano), zostały wyprodukowane pierwsze systemy wtryskowe. W 2006 roku Dell’Orto rozszerzyło działalność na rynku indyjskim, otwierając Dell’Orto India. We wrześniu 2009 roku Dell’Orto India Private Limited, założona w 2006 roku we współpracy z lokalnym partnerem, staje się w 100% włoska i jest w całości własnością rodziny Dell’Orto. W 2011 roku Dellorto postanowiło stworzyć w Chinach nowy oddział techniczno-handlowy o nazwie Dell Trading Company Shanghai. W 2018 roku Dellorto podpisało strategiczne przedsięwzięcie z VARROC w celu opracowania i budowy systemów wtrysku paliwa na rynek indyjski, a później na cały świat.

Dell'orto - włoscy spece od motosportu 1
Dell'orto - włoscy spece od motosportu 2
Dell'orto - włoscy spece od motosportu 3

Mimo światowych trendów i fuzji koncernów motoryzacyjnych po trzech pokoleniach firma jest nadal w pełni własnością rodziny Dell’Orto. Na jej czele zasiada prezes Giuseppe Dell’Orto  i Andrea Dell’Orto jako wiceprezesem wykonawczym i prezesem Dellorto India Private Ltd.

Dellorto bardzo intensywnie współpracuje z motosportem  Grand Prix oraz z firmami zakorzenionymi w nim z Gilerą, Aprilią, BMW, Kawasaki i wieloma innymi. Dellorto produkuje mechaniczne przepustnice, elektroniczne przepustnice, zmienne układy dolotowe, zawory obejściowe sprężarki, części do zarządzania wydechem, elektroniczne jednostki sterujące, gaźniki, układy paliwowe oraz czujniki.

Dell'orto - włoscy spece od motosportu 4
Dell'orto - włoscy spece od motosportu 5
Dell'orto - włoscy spece od motosportu 6

Dell'orto dziś

Firma jest dziś jednym ze światowych liderów w swojej dziedzinie i bierze udział w Mistrzostwach Świata w Wyścigach Drogowych. Jej komponenty stosowane są również w każdym modelu Derbi, Aprilia i Yamaha 50 cm3.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego panelu b2b w celu zakupów www.b2b.motor-land.pl

Pełną naszą ofertę znajdziecie na stronie: OFERTA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X