LIVEWIRE - Strategiczna współpraca KYMCO z HARLEY-DAVIDSON | MOTOR-LAND

LIVEWIRE - Strategiczna współpraca KYMCO z HARLEY-DAVIDSON

livewire strategiczna wspolpraca kymco z harley-davidson

Kymco i Harley–Davidson łączą siły, by razem rozwijać technologię produkcji elektrycznych jednośladów. Współpraca obu motoryzacyjnych potentatów, wystartowała wraz z giełdowym debiutem, specjalnie w tym celu utworzonej spółki – AEA Bridges Impact Corp. Inicjatywa ma na celu zwiększenie udziału w rynku należącej do H-D marki motocykli elektrycznych LiveWire oraz wdrożenie kolejnych inwestycji generujących rozwój innowacyjnych technologii, tak bardzo potrzebnych do dalszego rozwoju marki LiveWire.

Jako wiodącą na amerykańskim rynku i zajmująca się wyłączenie elektrycznymi jednośladami LiveWire, planuje na nowo zdefiniować motocykl  kładąc nacisk na produkcję elektrycznych, miejskich pojazdów. Oczywiście LiveWire nie  będzie ograniczać się wyłącznie do tego segmentu. Jako silna i pożądana marka o rosnącej, światowej rozpoznawalności, LiveWire planuje rozwijać produkcję elektrycznych jednośladów inwestując w technologie potrzebne do skutecznego wdrożenia elektrycznej transformacji. LiveWire będzie czerpać z doświadczenia zdobytego przez lata działania marki Harley-Davidson, łącząc w sobie kultowe dziedzictwo firmy produkującej najbardziej rozpoznawalne na świecie motocykle z wymogami dyktowanymi przez współczesny rynek elektormobilności, którego Kymco jest niekwestionowanym liderem.

livewire strategiczna wspolpraca kymco z harley-davidson

Jochen Zeitz, przewodniczący, prezes i dyrektor generalny Harley-Davidson:

„Decyzja o współpracy z Kymco jest historycznym kamieniem milowym. LiveWire ma stać się pierwszą, notowaną na amerykańskiej giełdzie firmą zajmującą się elektrycznymi motocyklami, bazując na 118-letniej historii Harley-Davidson. Misją LiveWire jest zdobycie pozycji najbardziej pożądanej marki motocykli elektrycznych. Decyzja o wejściu na giełdę zapewni LiveWire swobodę finansowania rozwoju nowych produktów i przyspieszenia wprowadzania na rynek nowych modeli elektrycznych motocykli. LiveWire będzie w stanie działać jako zwinna i innowacyjna spółka publiczna, korzystając jednocześnie z możliwości produkcyjnych i dystrybucyjnych swoich strategicznych partnerów, jakimi są Harley-Davidson i KYMCO.”

John Garcia, prezes i współdyrektor generalny AEA-Bridges Impact Corp:

„Jesteśmy na zbiegu dwóch przełomowych zmian wpływających na branżę elektryfikacji pojazdów i zrównoważonego rozwoju. LiveWire ma doskonałą pozycję by stać się wiodącą, ekologiczną marką motocykli elektrycznych i na nowo zdefiniować branżę wykorzystując w tym procesie doświadczenie w produkcji i dystrybucji firm Harley-Davidson i KYMCO. Cieszymy się, że możemy współpracować z Harley-Davidson, Kymco i zespołem LiveWire, by wspólnie wytyczać kierunek rozwoju przemysłu motoryzacyjnego jakim niezaprzeczalnie jest produkcja elektrycznych motocykli. ”

Firmy Harley-Davidson i KYMCO wierzą w przyszłość LiveWire jako innowacyjnej, wiodącej marki, która będzie nieustannie się rozwijać i rewolucjonizować branżę motocykli elektrycznych i nie tylko.

LiveWire to dział badawczo-rozwojowy stworzony ok. 10 lat temu w Harley Davidson, którego zadaniem było opracowanie i wdrożenie produkcji pierwszych, elektrycznych motocykli z logo H-D. W w 2019 r. decyzją zarządu LiveWire stał się odrębną marką produkującą wyłącznie motocykle elektryczne. Aktualnie LiveWire skupia się na tworzeniu miejskich motocykli, z sukcesem wypełniając powierzoną mu misję. Jako autonomiczna marka obecna jest już w Ameryce Północnej i Europie, a dzięki zdobytej w USA pozycji lidera planuje dalszą ekspansję na trudny rynek azjatycki. LiveWire posiada ogromne doświadczenie zdobyte dzięki nieustającym badaniom oraz licznym inwestycjom pozwalającym na skuteczny rozwój technologii produkcji EV, dzięki temu konsekwentnie realizuje przyjętą strategię nieustannego zwiększania udziału w rynku motocykli elektrycznych. LiveWire nie ogranicza się wyłącznie do produkcji pełnoprawnych motocykli. Funkcjonująca na amerykańskim rynku marka STACYC będąca własnością LiveWire, produkuje i sprzedaje innowacyjne, elektryczne pojazdy dla najmłodszych miłośników jednośladów.

Dzięki współpracy z Kymco, LiveWire jeszcze bardziej rozwinie swoją zdolność produkcyjną, udoskonali infrastrukturę łańcucha dostaw i poszerzy globalne możliwości logistyczne. W Stanach Zjednoczonych będzie pierwszą, notowaną na giełdzie spółką zajmującą się produkcją motocykli elektrycznych, której produkty będą w 100% opracowywane i produkowane w USA. Dodatkowo LiveWire rozszerzy swoje portfolio produktów, koncentrując się na poszukiwaniu, tworzeniu i dostarczaniu nowych technologiii które docelowo trafią także do pojazdów marki Harley Davidson. Ta ogromna inwestycja w stworzenie i rozwój LiveWire oraz nawiązanie współpracy z Kymco jest częścią strategicznego planu H-D, opracowanego i wdrożonego na lata 2021-2025, a mającego na celu osiągnięcie długoterminowego wzrostu przychodów z produkcji i sprzedaży pojazdów elektrycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

X