Kymco Downtown 350i | MOTOR-LAND

Kymco Downtown 350i

kymco downtown 350i skuter maxiskuter 350 kymco polska motor-land

Nowy Kymco Downtown 350i to maxi skuter łączący w sobie dwa, wydawałoby się, wykluczające się charaktery. Z jednej strony jest wystarczająco zwinny, by dobrze sobie radzić w mieście, a z drugiej wystarczająco duży, by zapewnić stabilność i wygodę na trasie.

kymco downtown 350i skuter maxiskuter 350 kymco polska motor-land

Zanim jednak przejdziemy do opisu modelu, warto wrócić na chwilę do historii marki Kymco. Ma ona bowiem bardzo duże znaczenie i w znaczny sposób wpływa na wszystkie produkty wychodzące z logiem tego producenta. Historia Kymco zaczęła się w 1963 roku na Tajwanie.  Firma początkowo zajmowała się produkcją części do samochodów oraz podzespołów do skuterów i motocykli. Dodatkowo, co jest bardzo istotne, Kymco produkowało także kompletne pojazdy na licencji Hondy. Doświadczenie i nauka z bycia podwykonawcą tego wiodącego japońskiego producenta, nie idzie na marne. Kymco w 1993 roku  zaprzestaje produkcji dla innych i tworzył swoją linię skuterów oraz quadów tym razem pod  własnym logiem.

kymco downtown 350i skuter maxiskuter 350 kymco polska motor-land

Wiele lat później możemy podziwiać między innymi naszego Kymco Downtown. Ten maxi skuter łączy cechy skutera miejskiego z cechami dużego skutera turystycznego. Napędzany czterosuwowym, jednocylindrowym silnikiem o pojemności 321 cm3 generuje moc 30 KM i 28,5 Nm. To w zupełności wystarczy, aby aktywnie poruszać się w ruchu miejskim i sprawnie wyprzedzać wolniej poruszające się pojazdy. Wysoka elastyczność silnika sprawia także, że dostępna moc odczuwalna jest już od  niższych obrotów. Automatyczna skrzynia biegów CVT w Downtown bardzo dobrze współpracuje z jednostką napędową, tworząc z nią naprawdę udany duet. Kymco na trasie osiąga nawet do lekko ponad 140 km/h, jednak jego optymalna prędkość przelotowa to  110 -120 km/h.

kymco downtown 350i skuter maxiskuter 350 kymco polska motor-land

Co nie często się zdarza w skuterach, Downtown jest wyposażony seryjnie w system kontroli trakcji TCS. Zapewni nam on dodatkowe bezpieczeństwo zwłaszcza w deszczowe dni, kiedy jezdnia jest mokra i śliska. Kolejną niespodzianką od Kymco są również przewody hamulcowe w stalowym oplocie dostępne w standardzie. Są one częścią układ hamulcowego wyposażonego w ABS, który tworzą przednia tarcza hamulcowa o średnicy 260 mm i trzytłoczkowy zacisk oraz tylna tarcza hamulcowa 240 mm i dwutłoczkowy zacisk. Hamulce w Downtown potrafią być niezwykle skuteczne, kiedy potrzeba, jednocześnie w codziennym użytkowaniu zapewniają płynną wyważoną reakcję.

kymco downtown 350i skuter maxiskuter 350 kymco polska motor-land

Kymco wyposażył swojego maxi skutera w 14 i 13 calowe koła, dzięki czemu została zachowana równowaga między komfortem podróżowania a przestrzenią bagażową. Mniejsze koła to również obniżenie środka ciężkości i tym samym większa stabilność. Wspominając o przestrzeni bagażowej, nie sposób nie wspomnieć o obszernym schowku pod siedzeniem, w którym zmieszczą się dwa kaski oraz o dwóch mniejszych schowkach z przodu, gdzie schowamy na przykład butelkę wody, portfel czy inne drobiazgi. W lewym schowku mamy również zainstalowane gniazdo USB, które przyda się, żeby podładować telefon. Niewątpliwą zaletą Kymco Downtown jest także to, że producent zadbał również o pasażera. Tylna kanapa jest naprawdę długa i szeroka, co na pewno doceni każda osoba siedząca z tyłu.

kymco downtown 350i skuter maxiskuter 350 kymco polska motor-land

Dodatkowo Downtowna można wyposażyć w system Kymco Noodoe. Pozwala on na sparowanie  telefonu z komputerem pokładowym pojazdu. Dzięki temu można między innymi w dużym stopniu spersonalizować wyświetlacz poprzez zmianę wyglądu zegarów i prędkościomierza. Ale to nie wszystko. Kymco Noodoe pozwala na sprawdzenie prognozy pogody, ma wbudowaną funkcję kompasu, który pomoże wybrać nowe, nieznane dotąd drogi. Na wyświetlaczu skutera po sparowaniu telefonu będzie również wyświetlona informacja o nieodebranych połączeniach, nowych wiadomościach, wpisach na portalach społecznościowych. Ciekawą opcją jest również możliwość połączenia się z innymi użytkownikami systemu oraz ustalenia ich obecnego położenia. Może to być przydatne zwłaszcza w przypadku podróży w większej grupie, która z jakiegoś powodu się rozdzieliła lub do zawarcia nowych znajomości. Obsługa Kymco Noodoe jest intuicyjna i odbywa się za pomocą przycisków na kierownicy.

kymco downtown 350i skuter maxiskuter 350 kymco polska motor-land

Spersonalizowany wyświetlacz oraz ogólna stylistka Downtowna na pewno zwrócą uwagę innych użytkowników drogi. Design Kymco wyróżnia się ostrymi liniami nadwozia oraz bardzo charakterystycznym przodem. Downtown dostępny jest w dwóch matowych kolorach: białym i grafitowym. Sześciokątne lusterka, zamontowane na aluminiowym wsporniku, w które wyposażony jest Downtown, również wizualnie współgrają z jego designem, a także zapewniają bardzo dobrą widoczność. Z praktycznych udogodnień mamy również dźwignie hamulca z czterostopniową regulacją. Szyba przednia jest kompromisem między niższą szybą miejską a wyższa typowo turystyczną. Zapewnia ona ochronę przed wiatrem, a jednocześnie w mieście pozwoli poczuć powiew świeżego powietrza.

kymco downtown 350i skuter maxiskuter 350 kymco polska motor-land

Zawieszenie Downtowna  jest komfortowe, ale jednocześnie wystarczająco twarde, aby zapewnić jego dobre i pewne prowadzenie się na zakrętach. Masa skutera od Kymco w stanie gotowości do jazdy wynosi 173 kg. Nie jest to najlżejszy skuter, ale to właśnie dzięki większej masie tak dobrze sprawdza się również na trasie. Z drugiej strony jego wymiary i masa nie przeszkadzają mu w byciu również praktycznym skuterem na miasto.

kymco downtown 350i skuter maxiskuter 350 kymco polska motor-land

Kymco Downtown to złoty środek pomiędzy dużym, skuterem turystycznym, a małym, zwinnym skuterem miejskim. Jest on najlepszym dowodem na to, że te dwie funkcję da się połączyć i uzyskać pojazd, który świetnie sobie radzi w ruchu miejskim oraz na trasie. Wraz z systemem Noodoe tworzy także nową jakość i jeszcze bardziej zachęca do zabawy oraz dłuższych podróży. To wszystko oferowane jest również w bardzo konkurencyjnej cenie. Jednym słowem Kymco Downtown to doskonała propozycja dla osób poszukujących uniwersalnych, a jednocześnie praktycznych rozwiązań.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X