Pierwszy oficjalny Benelli Rally 2021 | MOTOR-LAND

Pierwszy oficjalny Benelli Rally 2021

benelli rally 2021 rajd benelli motocykl motor-land
benelli rally 2021 rajd benelli motocykl motor-land

26.06.2021 roku spotkaliśmy się w Dziekanowie Nowym, siedzibie importera marki Benelli – firmy  MOTOR-LAND na pierwszym, oficjalnym Benelli Rally 2021. Na starcie stawiło się dziewięciu śmiałków, którzy mieli do dyspozycji motocykle spod znaku lwa z Pesaro.

O godz. 11:00, po szybkim szkoleniu, zatankowanymi maszynami wyruszyliśmy trasą przez Nowy Dwór Mazowiecki, Pułtusk, Różan i dalej pętlą przez malownicze miejscowości Mazowsza, aby po godzinie 18:00 dotrzeć do mety rajdu – Dziekanowa Nowego. Podczas przebytej trasy, która liczyła ok. 250 km, mieliśmy przerwę na tankowanie oraz obiad w lokalnej karczmie.

Ideą Rajdu było poznanie maszyn Benelli i ich możliwości na trasie. O przygotowaniu „bojowym” niech świadczy fakt, że w naszej wyprawie brały udział dwie 125-tki: TNT 125 oraz BN 125. Stawkę uzupełniły: TRK 251, Leoncino 250, Leoncino 500 Trail, TRK 502 X, 302 S, 502 C oraz Imperiale 400. Warto wspomnieć, że co ok. 30 kilometrów wymienialiśmy się naszymi pojazdami i mogliśmy podzielić się naszymi odczuciami z „nawiniętych” kilometrów. Stawka kierowców była naprawdę dobrze przygotowana fizycznie, gdyż 250 kilometrów to niezły wyczyn, zważywszy na prędkości przelotowe 90-100 km i częste podmianki motocykli.

benelli rally 2021 rajd benelli motocykl motor-land
benelli rally 2021 rajd benelli motocykl motor-land

Uczestnicy, którzy mierzyli się z zakupem Benelli byli bogatsi po tej przejażdżce o nowe doświadczenia. Szczególne wrażenie na nich zrobiły większe pojemności. Potwierdziło się na trasie to, za co kochamy wszyscy Benelli: piękna stylistyka, bezawaryjność, niskie zużycie paliwa. Całości dopełniła konkurencyjna cena, która często jest czynnikiem decydującym o wyborze motocykla.

Na koniec dnia pełnego wrażeń czkała na wszystkich niespodzianka – możliwość przetestowania 752 S oraz TRK 502. Motocykliści, biorący udział w Benelli Rally wyjechali z imprezy zaopatrzeni w pamiątkową koszulkę. Zgodnie stwierdzili, że z chęcią wrócą na taką imprezę za rok. Być może warto zorganizować kilka odsłon Rajdu Benelli, gdyż zainteresowanie było bardzo duże, a wszystkie miejsca na wydarzenie rozeszły się w 30 minut…

Całość Rajdu i odczucia z prowadzenia poszczególnych maszyn, w formie filmu, zamieścił Emil na swoim kanale Youtube: Emil Sbaste. Nieobecni mogą więc choć przez chwilę zobaczyć jak to wszystko wyglądało.

W imieniu Benelli Poland pragnę podziękować wszystkim „Rajdowcom” za udział w wydarzeniu i życzyć udanych wyjazdów. Do zobaczenia za rok!

Paweł Patulski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X