Benelli Leoncino 250 czyli małe lwiątko z Pesaro | MOTOR-LAND
benelli leoncino 250 motocykl pesaro motor-land

Benelli Leoncino 250 to przepiękny motocykl łączący w sobie nowoczesną technologię z klasycznym designem. Idealny na miasto i dający wiele przyjemności z jazdy, mocniejszy i żwawszy niż motocykle klasy 125, a przy tym wciąż ekonomiczny. Benelli Leoncino 250 to doskonały motocykl nie tylko dla młodych motocyklistów posiadających prawo jazdy kategorii A2, ale również dla doświadczonych jeźdźców, którzy potrzebują zwinnego motocykla miejskiego.

benelli leoncino 250 motocykl pesaro motor-land

Zwinny i żwawy

Benelli Leoncino 250 napędzany jest jednocylindrowym, czterosuwowym silnikiem chłodzonym cieczą, z podwójnym wałkiem rozrządu i elektronicznym wtryskiem paliwa. Jego pojemności wynosi 249 cm3, z której generuje on 24,5 KM (18 kW) przy 9000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy wynosi zaś 21 Nm przy 7500 obr./min. W praktyce motocykl bez problemu osiąga prędkość 120-130 km/h i radzi sobie tym samym również na drogach szybkiego ruchu. Do tego, dzięki niskiej masie wynoszącej 164 kg, jest bardzo żwawy i zwinny, co czyni go dynamicznym motocyklem miejskim, doskonale egzystującym w takim środowisku.

benelli leoncino 250 motocykl pesaro motor-land

Doskonale hamulce

Cechą charakterystyczną 250 z Pesaro są także wyjątkowo skuteczne hamulce. Dzięki pojedynczej tarczy hamulcowej z przodu, o średnicy 280 mm, z czterotłoczkowym zaciskiem, oraz 240 mm tarczy hamulcowej z tyłu, z jednotłoczkowym zaciskiem pływającym, mały Leoncino błyskawicznie odpowiada na naciśnięcie klamki hamulca, zatrzymując się praktycznie w miejscu. Na skuteczność hamowania wpływa także idealnie dobrana pompa hamulcowa oraz fakt, że w standardzie Leoncino 250 jest wyposażony w przewody hamulcowe w stalowym oplocie oraz system ABS.

benelli leoncino 250 motocykl pesaro motor-land

Zawieszenie

Zawieszenie Benelli Leoncino 250 tworzą amortyzatory upside-down o średnicy 41 mm z przodu i skoku zawieszenia 125 mm. Z tyłu mamy natomiast wahacz z centralnym amortyzatorem o skoku 51 mm. Całe zawieszenie jest twardo zestrojone, dzięki czemu motocykl jest bardzo stabilny w zakrętach i świetnie się prowadzi. Jazda nim po serpentynach, ale także prześlizgiwanie się pomiędzy samochodami w miejskich korkach, to prawdziwa przyjemność.

benelli leoncino 250 motocykl pesaro motor-land

Nowoczesna technologia

Benelli Leoncino 250 pomimo klasycznego wyglądu jest w pełni nowoczesnym motocyklem. Oprócz posiadania standardowych w dzisiejszych czasach: wtrysku paliwa i systemu ABS, małe lwiątko ma bardzo funkcjonalny i w pełni elektroniczny wyświetlacz, na którym znajdziemy wszystkie potrzebne informacje, a także wskaźnik zapiętego biegu. Oprócz funkcjonalności jego największym plusem jest to, że zapewnia on doskonałą widoczność wyświetlanych danych, nawet w pełnym, letnim słońcu.
Na uwagę zasługuje także oświetlenie małego lwiątka, które w całości wykonane jest w technologii LED. Piękna, nowoczesna i całkowicie nowa na 2021 rok lampa z przodu, kierunkowskazy oraz lampa z tyłu dają doskonałej jakości światło, a po zmroku dodatkowo wyróżniają motocykl na drodze.

benelli leoncino 250 motocykl pesaro motor-land

Włoski design

Leoncino 250 to motocykl, który ma piękne, klasyczne linie. Jego zwarta i krzepka sylwetka zwraca uwagę na ulicy. Każdy, kto widzi po raz pierwszy tego małego klasyka, musi przyznać, że jest on jednym z najbardziej udanych projektów Benelli. Motocykl posiada stalową, kratownicową ramę, piękną, wydłużoną linię baku gładko przechodzącą w linie siedziska. Nowoczesną i ciekawą stylistycznie lampę przednią oraz spory, ale nie zakłócający harmonii sylwetki wydech.

Na przednim błotniku, który w każdym malowaniu jest dwukolorowy, dumnie pręży się figurka lwa z Pesaro, która jest cechą charakterystyczną dla tego modelu, niezależnie od pojemności silnika. Tylny błotnik jest również elementem typowym dla tego producenta i przypomina błotniki motocykli z klasy adventure. Tego typu szczegółów charakterystycznych tylko dla tej marki jest więcej. Benelli znany jest z zamiłowania do detali i znajdziemy ich na tym motocyklu sporą liczbę.

Kolejnymi zwracającymi uwagę szczegółami jest nazwa producenta umieszczona, między innymi, na baku paliwa, manetkach, zaciskach hamulcowych, na silniku, z tyłu na kanapie. Na owiewce pod siedzeniem kierowcy, na lampie z przodu oraz na wydechu znajdziemy natomiast charakterystyczną nazwę modelu. Benelli Leoncino 250 dostępny jest w czterech, bardzo oryginalnych i ciekawych malowaniach, które idealnie do niego pasują. Wszystkie te szczegóły nadają dodatkowego charakteru temu małemu, miejskiemu przecinakowi.

benelli leoncino 250 motocykl pesaro motor-land

Oszczędny i tani w zakupie

Za nowego Benelli Leoncino 250 zapłacimy jedynie 16 700 zł. To niewiele, biorąc pod uwagę jakość i nowoczesność tego motocykla. Również koszty samego użytkowania są bardzo korzystne, a średnie spalanie oscyluje w granicach 4,1 l/km.

benelli leoncino 250 motocykl pesaro motor-land

Dla kogo?

Benelli Leoncino 250 to motocykl przeznaczonych dla młodych kierowców z kategorią A2, ale też dla wszystkich motocyklistów, którzy chcą mieć żwawy, oszczędny i zwinny motocykl miejski. Mocniejszy i bardziej dynamiczny niż motocykle o pojemności 125 cm 3, a jednocześnie wciąż niedrogi w zakupie i w utrzymaniu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X