Ponadczasowy Benelli Leoncino 500 Trail | MOTOR-LAND

Ponadczasowy Benelli Leoncino 500 Trail

benelli leoncino 500 trail motocykl adventure benelli polska motor-land

BENELLI LEONCINO 500 W WERSJI TRAIL​

Benelli Leoncino 500 w wersji Trail to połączenie klasycznych linii i wszechstronnej użytkowości. Poprawione właściwości offroadowe tego motocykla kwalifikują go do segmentu scramblerów. Ten niegdyś bardzo popularny typ motocykla łączy w sobie użytkowość szosową i terenową. Benelli Leoncino 500 Trail to nowoczesny jednoślad utrzymany jednak w klimacie motocykli z lat 50., który świetnie odnajduje się zarówno na drodze asfaltowej, jak i poza nią, na drogach szutrowych i w lekkim terenie.

Benelli Leoncino 500 w wersji Trail 1

Wszechstronny motocykl dla każdego

Benelli Leoncino 500 Trail wyposażony jest w dwucylindrowy silnik czterosuwowy, chłodzony cieczą, o pojemności 500 cm3 i mocy maksymalnej 47,6 KM, uzyskiwanej przy 8 500 obr./min. Jego maksymalny moment obrotowy to 45 Nm. Silnik ten znany jest również m.in. z modelu Benelli TRK 502 i cieszy się bardzo dobrymi opiniami oraz wysoką kulturą pracy.

Benelli Leoncino 500 Trail to motocykl dla młodych adeptów motocyklizmu posiadających prawo jazdy kategorii A2, ale także dla bardziej doświadczonych motocyklistów, którzy docenią wszechstronność i wyrazisty styl tego pięknego motocykla. Jego uniwersalność tworzy z niego jednoślad do miasta, na dalsze wycieczki, ale także na bardziej wyboiste drogi i bezdroża.

benelli leoncino 500 trail motocykl adventure benelli polska motor-land

Miłość od pierwszego wejrzenia

Już na pierwszy rzut oka Benelli Leoncino 500 Trail przyciąga uwagę. To motocykl, w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Elegancka, stalowa, kratownicowa rama, ładnie wyprofilowany bak, wysoka kierownica, charakterystyczna dla motocykli typu scrambler, i rzucający się w oczy tylny amortyzator oraz szprychowane koła. Do tego zgrabne lusterka o ciekawym kształcie, niezakłócające harmonijnej sylwetki motocykla.

Leoncino 500 Trail dostępny jest w czterech malowaniach: klasycznej czerni, w kolorze szary, ciemnym zielonym i czerwonym.

Benelli znane jest z tego, że dba o szczegóły i rozpoznawalność swojej marki. Piękna okrągła lampa Leoncino 500 Trail, ozdobny znaczek Benelli z tyłu siedzenia, z boku, na silniku i zaciskach hamulców oraz na baku, wraz z oznaczeniem wersji Trail, dodają uroku i charakteru temu pięknemu scramblerowi. Ciekawostką jest umieszczenie na przednim zderzaku figurki lwa, co jest nawiązaniem do pierwszego wydania Leoncino z roku 1952. Ta nietypowa, jak na obecne czasy, ozdoba jest kolejnym smaczkiem Benelli i oddaje dbałość producenta o szczegóły. Do tego jakość wykonania wszystkich elementów jest naprawdę dobra.

benelli leoncino 500 trail motocykl adventure benelli polska motor-land

Tradycja w połączeniu z nowoczesnością

Współczesne scramblery, choć inspirowane dawnymi czasami, mają jednak nowoczesne udoskonalenia. Tak samo jest w przypadku Benelli Leoncino 500 Trail. Mamy tutaj przede wszystkim kompletny zestaw świateł w technologii LED, nowoczesny, elektroniczny wyświetlacz z wyświetlaczem biegów oraz hamulce z systemem ABS. Te drobne unowocześnienia są ukłonem producenta w stronę czasów współczesnych, a także poprawiają bezpieczeństwo, obsługę i użytkowość samego motocykla.

benelli leoncino 500 trail motocykl adventure benelli polska motor-land

Na drodze i poza nią

Motocykle typu scrambler to połączenie pojazdu szosowego i terenowego. Dzięki swoim właściwościom radzą sobie zarówno z asfaltem, jak i poza nim. To zmusiło Benelli do wprowadzenia paru istotnych zmian w swoim Leoncino 500 w wersji Trail, które bezpośrednio wpływają na dzielność w terenie. I tak zostały poczynione zmiany między innymi w wielkości skoku zwieszenia motocykla. W wersji Trail został on zwiększony do 135 mm. To pozwala Leoncino lepiej radzić sobie z nierównościami w terenie.

Samo zawieszenie tego dzielnego Benelli tworzą amortyzatory upside-down o średnicy 50 mm z przodu oraz centralny amortyzator z regulacją napięcia wstępnego sprężyny z tyłu. Do tego szeroka i wysoka kierownica również pozwala na swobodę na motocyklu, także podczas jazdy na stojąco, co znacząco wpływa na prowadzenie się motocykla w trudniejszych warunkach poza asfaltem.

Dodatkowo wersja Trail została wyposażona w większe niż w standardowym modelu koło z przodu, aby polepszyć jego właściwości terenowe. Wielkość opon scramblera Benelli to odpowiednio 110/80 R19 i 150/70 R17. Do charakterystyki motocykla dopasowane są również koła, na jakich seryjnie Benelli Leoncino 500 Trail wyjeżdża z salonu. Metzeler Tourance są tak skonstruowane, aby zapewniać przyczepność na asfalcie zarówno w suchych warunkach, jak i podczas deszczu oraz zagwarantować trakcję w lekkim terenie.

Mówiąc o właściwościach offroadowych nie sposób nie wspomnieć również o samym prześwicie motocykla, który wynosi aż 190 mm. To dzięki niemu możemy czuć się swobodnie w terenie, ale również i w mieście, podjeżdżając na przykład pod wyższe krawężniki. Wysokość miejsca kierowcy w wersji Trail jest również wyższa i wynosi 840 mm.

benelli leoncino 500 trail motocykl adventure benelli polska motor-land

Komfort i właściwości jezdne

Dużym plusem Benelli Leocino 500 Trail jest duża, wygodna, szeroka kanapa zapewniająca komfort podróżowania kierowcy oraz pasażerowi. Na trasie możliwa do uzyskania prędkość maksymalna wynosi około 160 km/h. Nie mniej Leoncino najbardziej komfortowo podróżuje się przy prędkości w okolicach 120 km/h.

Benelli, jako motocykl wszechstronny, prowadzi się dobrze zarówno na trasie, jak i w mieście. Nad naszym bezpieczeństwem na drodze czuwa również układ hamulcowy wyposażony w ABS, zbudowany z dwóch tarcz hamulcowych z przodu, o średnicy 320 mm, i pojedynczej tarczy z tyłu, o średnicy 260 mm. Jazda Benelli daje dużo przyjemności, a świadomość tego, że zarówno wysokie krawężniki w mieście, jak i bezdroża nie są nam straszne, zwiększa poczucie wolności i wszechstronności tego motocykla.

benelli leoncino 500 trail motocykl adventure benelli polska motor-land

Podsumowanie

Benelli Leoncino 500 w wersji Trail to użytkowy i wszechstronny motocykl idealny dla miłośników stylu dawnych jednośladów. Dobre właściwości drogowe, jak i terenowe pozwalają na cieszenie się z jazdy Leoncino Trail nie tylko po asfalcie. Doskonała jakość wykonania oraz przystępna cena to kolejne plusy tego pięknego scramblera. Motocykl przeznaczony jest dla młodych jeźdźców posiadających prawo jazdy kategorii A2 oraz dla doświadczonych motocyklistów lubiących wszechstronność i niepowtarzalny klimat, który oferuje Benelli Leoncino 500 Trail.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X