MOTOR-LAND | Skutery, Motocykle, Quady, Rowery, Części zamienne

Co roku w Polsce odbywa się wielkie rowerowe święto czyli Małopolska Joy Ride Festiwal. Przez 3 dni trwania festiwalu do małej miejscowości Kluszkowce, zjeżdżają się ludzie z całej Polski, ale nie tylko. Już od wielu lat, prawie co roku możecie tam spotkać również nas, razem z rowerami Marin Bikes. Rok 2024 był dla nas wyjątkowy, ponieważ data festiwalu dobrze współgrała z premierami nowych rowerów ednuro i e-enduro, czyli modelami Alpine Trail. Na dodatek podczas festiwalu mieliśmy okazję ugościć światowych ambasadorów marki Marin, czyli Morgane Such z Francji oraz Matta Jones’a z Wielkiej Brytanii. 

Targi rowerowe i testy rowerów

Joy Ride w Kluszkowcach to jedne z większych targów rowerowych w naszym kraju. Zawsze możecie tu wiele nowości, które dodatkowo możecie przetestować w terenie. Pod namiotem Marina mogliście znaleźć flotę rowerów testowych. Do dyspozycji były przede wszystkim najnowsze modele Alpine Trail. Dostępne były zarówno wersje analogowe jak i elektryczne, napędzane nowym dla Marina systemem Bosch’a. W ofercie rowerów testowych nie mogło zabraknąć też klasycznych modeli Rift Zone, a dodatkowo pojawił się jeszcze San Quentin 3 na kołach 29″. Największym zainteresowaniem cieszyły się najnowsze Alpine Traile, chociaż sobotnia frekwencja testujących była na tyle duża że w okolicy południa nie został nam żaden rower testowy na stoisku. Wszystkie osoby z testów wróciły do nas z uśmiechami na twarzy. Dziękujemy wszystkim Wam, którzy wpadli do nas pogadać o sprzęcie i nie tylko.

Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 1
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 2
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 3
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 4
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 5
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 6
Zdjęcie: Jakub Wosik

Rowery Marin Bikes mogliście spotkać nie tylko na naszym stoisku. W tym roku na festiwalu funkcjonowała też rozbudowana strefa dziecęca, którą zarządzali nasi dobrzy znajomi z Rowerowej Doliny. Tam młodzież mogła przetestować takie sprzęty jak Rift Zone 1 27,5″ w rozmiarze XS, San Quentin Jr oraz Coast Trail 20″. Instruktorzy, na specjalnie przygotowanych torach przeszkód, szerzyli zajawkę wśród dzieciaków i w razie problemów podpowiadali co zrobić aby na rowerze bawić się dobrze i bezpiecznie.

Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 7
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 8
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 9
Zdjęcie: Jakub Wosik

Matt Jones i Morgane Such w Polsce

Nazwiska Matt Jones chyba nie musimy dodatkowo przedstawiać. Jest to znany na całym świecie rider Red Bulla, który na swoim koncie ma liczne wygrane w zawodach Slopestylowych na całym świecie oraz znany jest też ze swoich unikatowych projektów. Niedawno mogliśmy podziwiać jego szalony skok nad własnym domem na Marinie Rift Zone oraz występ w najtrudniejszych zawodach zjazdowych świata Red Bull Hardline. Przy okazji zawodów Hardline, Matt jako jeden z nielicznych podjął się próby przeskoczenia słynnego gapa nad wodospadem. Dokonał tego na swoim prototypie zjazdówki Marina, o której więcej dowiecie się już nie długo 😉

 

Morgane Such to ambasadorka Marina we Francji. Ma na swoim koncie sporo zwycięstw w różnych światowych zawodach, a na początku tego roku została pierwszą Mistrzynią Świata w UCI Snow-Bike w kategorii Downhill oraz vice Mistrzynią Świata w kategorii Dual Slalom. Dodatkowo Morgane kieruje sprzedażą i marketingiem Marina we Francji.

Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 10
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 11
Zdjęcie: Jakub Wosik

Zarówno Morgane jak i Matt, mieli już okazję uczestnictwa w Joy Ride Festiwal w przeszłości i bardzo chętnie wrócili tu po kilku latach przerwy. Marin Bikes Polska jako gospodarz naszych gości oraz ekipa wystawiająca się ze stoiskiem testowym na festiwalu, nie narzucaliśmy żadnego ciśnienia na start w konkurencjach i zawodach. Całość chcieliśmy przeprowadzić w klimacie „Made for Fun”, czyli poprostu dobrej zabawy na rowerach. Jak nam to wyszło i co działo się na Joy Ride Kluszkowce 2024?

Joy Ride 2024

Joy Ride 2024 oferował mnóstwo różnych konkurencji zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów. Idealnym przykładem zawodów dla każdego był Zjazd bez Łańcucha sponsorowany przez Red Bulla. Odbył się on na najprostszej, zielonej trasie, skróconej tylko do połowy góry. Każdy mógł się tu zmierzyć z Mattem Jonesem, który jazdę bez łańcucha uznał za świetną zabawę. Morgane Such również wzięła udział i uzyskała tu 3-ci czas w kategorii Kobiety PRO. Kategorię kobiecą Open wygrała natomiast nasza riderka Karolina Burdek na swoim Rift Zonie – Jibberze.

Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 12
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 13
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 14
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 15
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 16
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 17
Zdjęcie: Jakub Wosik

Poza aspektami zawodniczymi zorganizowaliśmy też wspólny przejazd, który poprowadził Matt Jones, a razem z nim ruszyła jeszcze Morgane Such oraz Kamil Kobędzowski. Frekwencja chętnych nas przeogromnie zaskoczyła, bo na starcie łatwego zjazdu pojawiło się ponad 50 osób i stworzyliśmy pokaźny pociąg!

Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 18
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 19
Zdjęcie: Jakub Wosik

W sobotę odbyły się zawody enduro. Zarówno Matt Jones jak i Morgane stwierdzili że podobają im się krótkie, ale konkretne trasy i wystartowali również w tej konkurencji. Sobotni poranek, po obfitych nocnych opadach zaserwował mokre i niesamowicie śliskie pierwsze OS’y. Z biegiem dnia kolejne odcinki mierzone przesychały i pozwalały na swobodną zabawę na trasach. Ostatecznie Morgane Such zajęła 2-gie miejsce w kategorii Kobiety Elita na swoim Marinie Alpine Trail 1.

Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 20
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 21
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 22
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 23
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 24
Zdjęcie: Jakub Wosik

W sobotę popołudniu dodatkowo rozegrany został jeszcze Long Jump Contest. Z widowiskowym skokiem w dal zmierzył się również Matt Jones. Z kolei Morgane Such wzięła udział jeszcze w zawodach Dual Slalom. Zimowa Mistrzyni Świata, również w Kluszkowcach pokazała klasę i po zaciętej walce wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii Kobiety.

Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 25
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 26
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 27
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 28
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 29
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 30
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 31
Zdjęcie: Jakub Wosik

Joy Ride - Marin Whip Contest 2024

Jednym z najważniejszych wydarzeń festiwalu Joy Ride jak co roku jest konkurencja Whip Off sponsorowana przez Marina. Marin Whip Contest czyli loty na dużej, specjalnie przygotowanej hopie. Podczas lotu zawodnicy muszą postawić swój rower jak najbardziej bokiem. Zadaniem sędziów jest wyłonienie najbardziej stylowego zawodnika. To widowisko zawsze ściąga dużą (i głośną) widownię, która może podziwiać najlepszych i najbardziej stylowych zawodników. W tym roku po raz pierwszy w historii został również zainicjowany przejazd najlepszych zawodniczek. Najbardziej stylowym whipem wieczoru został nagrodzony Paweł Bartlewski, któremu w imieniu firmy Marin, Matt Jones przekazał kopertę z wygraną. Podczas skoków został wyłoniony jeszcze autor najlepszej sztuczki. Nagrodę Best Trick zgarnął Dawid Czekaj. Zwycięzcom gorąco gratulujemy!

Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 32
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 33
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 34
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 35
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 36
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 37
Zdjęcie: Jakub Wosik
Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 38
Zdjęcie: Jakub Wosik

Joy Ride Kluszkowce 2024 - Podsumowanie

Ciężko streścić wszystko to co działo się w tym roku na festiwalu Joy Ride. Firma Marin Bikes ze swoim hasłem „Made for Fun”, czyli stworzone do zabawy, idealnie wpisuje się w klimat festiwalu. Pomimo że odbywa się tu rywalizacja i różnego rodzaju zawody, to nadal to co się najbardziej liczy to właśnie dobra zabawa. W sumie były to bardzo miło spędzone 3 dni, w pięknych okolicznościach przyrody. Dużo możliwości dobrej jazdy po (w końcu!) dobrze przygotowanych trasach, testów najnowszych modeli rowerów. Dziękujemy pięknie wszystkim, którzy spędzili ten wyjątkowy czas z nami i z naszymi ambasadorami. Widzimy się za rok w Kluszkowcach w terminie 6-8.06.2025 😉

Matt Jones w Polsce - Joy Ride Kluszkowce 2024 39
Zdjęcie: Jakub Wosik

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

X